بانک اطلاعات مشاغل برتر-ثبت آگهی رایگان
كد مطلب: 71587340          تاريخ انتشار: 1396/01/29 17:26          تعداد بازديد: 15135

گروه: جالبترين ها          


دلیل چپ دستن بودن آدم ها

هر شخصی نظر خودت را نسبت به افراد چپ دست به صورت مختلف بیان می کند. بعضی ها معتقداند که این افراد دارای هوش بسیاری می باشند و بلعکس برخی به این افراد صفت شوم را نسبت می دادند


دلیل چپ دستن بودن آدم ها :
 هر شخصی نظر خودت را نسبت به افراد چپ دست به صورت مختلف بیان می کند. بعضی ها معتقداند که این افراد دارای هوش بسیاری می باشند و بلعکس برخی به این افراد صفت شوم را نسبت می دادند و این امر را یک عیب می دانستند.

 مسلما این طرز تفکر مربوط به چندین سال قبل خواهد شد که اگر متوجه می شدند کودکی چپ دست است او را شوم و شیطانی می خواندند و او را اجبار به نوشتن با دست راست خویش می کردند.

 معلم های مدارس نیز با اینکه افرادی فرهیخته و تصیل کرده بودند، دانش آموزان چپ دست را مجبور به نوشتن با دست راست خویش می کردند.
خوشبختانه می توان گفت که زمان این خرافات به اتمام رسیده و امروزه انسان ها مورد به شوم بودن و مسائل شیطانی ربطی ندارد. ولی هم اکنون این سوال پیش می آید که دلیل واقعی چپ دست بودن انسان ها چیست ؟

 قبل از گفتن نظراتی که در باب این موضوع مطرح شده بهتر است به این نتکه اشاره کنیم که بیش از 90% از مردم جهان راست دست و 10 درصد باقی مانده چپ دست می باشند. به طور مثال افرادی مانند بیل گیتس، باراک اوباما و اوپرا وینفری از افراد مشهور چپ دست در جهان می باشند.

دلیل این امر : تعداد زیادی از دانشمندان این امر را به نوع ژنتیک افراد نسبت دادند. ولی این اتمام ماجرا نمی باشد. در پی تحقیقاتی که انجام شد و در مجله ژنتیک ثبت شد، محققان توانستند که جهش های ژنی و ژن هایی که توانایی این را دارند که سبب توسعه (( عدم تفارن راست دستی مغز و بدن)) بشوند را کشف کنند.

 تاثیر ژنتیک در این موضوع غیر قابل انکار می باشد ولی بعضی از دانشمندان این اعتقاد را دارند که ژن ها در مشخص کردن چپ و راست بودن دست تنها 25% نقش دارند و چپ و یا راست شدن دست انسان ها به طور تصادفی می باشد.

به این نکته هم توجه کنیم که بعضی از کارشناسان معتقدند که برخی از چپ دست ها از قدرت و زور بیشتری برخوردار می باشند. ولی محققان ثابت کرده اند که بین این دو مورد هیچ اختلافی از لحاظ ظاهری و رفتاری وجود ندارد و هردو از لحاظ هوشیاری، هیجانی بودن، میزان تمرکز و سازگاری برابر می باشند.

 همچنین می توان گفت در بعضی از موارد همانند ورزش چپ دست بودن یک سری مزایا دارد ام در بعضی مواقع مانند غذا خوردن در کنار یک فرد راست دست دچار مشکل خواهد شد .