تالار گفتگوی مشاغل برتر
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

armila12 Offline
#1 ارسال شده : 1400/09/16 11:08:47 ق.ظ
armila12

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
ارسالها: 4

مواد و مصالح: چه کفپوشی به حیاط ساختمان و حیاط ویلای ما می‌آید؟ انتخاب کفپوش بتنی طرح دار و آشنایی با انواع طرح های کفپوش بتنی همواره یکی از رایج‌ ترین دغدغه‌ های بسیاری از مخاطبین چیدانه بوده است. به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم تا این مقاله از چیدانه را به طور کامل به این مسئله اختصاص دهیم. اگر به هر دلیلی این روز‌ها با دغدغه‌ی انتخاب کفپوش بتنی طرح دار روبرو هستید، این مقاله برایتان مفید خواهد بود.


راهنمای انتخاب انواع کفپوش طرح دار برای حیاط ویلا
می‌خواهیم برای کف ‌سازی حیاط ویلا از انواع کفپوش های بتنی طرح دار مناسب ویلا استفاده کنیم. به نظرتون چه کفپوشی برای ویلای ما مناسب است؟

توجه به کارایی و زیبایی در انتخاب انواع کفپوش بتنی طرح دار که برای محوطه هایی همچون ویلا مناسب باشد بسیار مهم است. علاوه ‏بر این توجه به قیمت کفپوش بتنی نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که خیلی‌ها به دنبال کفپوش ارزان برای ویلا هستند. یعنی ‏کفپوش بتنی با قیمت مناسب و جنس معقول‎.‎


موزاییک واش بتن دو رنگ طوسی قرمز

موزاییک‌های واش ‏بتن
کفپوش‌های واش بتن از رنگ‌های بسیار متنوعی برخورداند و همچنین ساختار بسیار نزدیکی به طبیعت دارند. این ‏کفپوش‌ها اغلب برای استفاده در حیاط ویلا، حیاط باغ و روف گاردن‌ها بسیار محبوب هستند و همچنین در حیاط و پیاده ‌رو بسیاری از آپارتمان‌ها و خانه‌ های ‏ایرانی استفاده می‌شوند‎.

زیبایی موزاییک های واش بتن در کنار متریال‌های دیگری نظیر ترمووود و چمن مصنوعی، طرح و جلوه‌ی بصری بسیار زیبایی به محوطه داده که در تصاویر بالا به خوبی مشخص است.


کفپوش‌های بتنی پلیمری
پیشنهاد بعدی ما به شما کفپوش های بتنی پلیمری است. چرا که این کفپوش‌ها علاوه بر کارایی بسیار بالا و مقاومت زیادشان در ‏مناطق سردسیر، از طرح‌‌ها و رنگ‌های متنوعی نیز برخوردار هستند‎.‎

اما اگر تصمیم به یک انتخاب اقتصادی دارید، کفپوش بتنی ویبره ای را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کفپوش‌ها نیز طرح‌های ‏متنوع و در عین حال قیمت بسیار مناسبی برای محوطه‌ های وسیع دارند. هرچند که از نظر کیفیت نسبت به موزاییک‌های واش بتن و کفپوش‌های پلیمری ‏نمی‌رسند اما نسبت به قیمت‌شان صرفه‌ی اقتصادی دارند‎.‎


کفپوش بتنی پرسی

توجه داشته باشید که از کفپوش‌های بتنی پرسی نیز می‌توانید به عنوان کفپوش حیاط ویلا استفاده کنید.

اما چرا این کفپوش‌ها را ‏پیشنها نمی‌کنیم؟ زیرا این کفپوش‌ها به دلیل زمختی و ظرافت کمی که دارند، کمتر برای دکوراسیون محوطه ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مورد ‏کفپوش‌های بتنی پرسی باید این نکته را متذکر شد که به دلیل کیفیت، مقاومت و استانداردهایی که این نوع کفپوش بتنی از سازمان شهرداری کسب کرده، بیشتر برای پیاده‌رو ها و مکان‌های ‏پر رفت و آمد استفاده می‌شوند‎.‎


اجرای سنگ فرش بتنی حیاط پشتی

انواع کفپوش‌های بتنی و کاربرد آن در کاربری‌های مختلف
در هنگام انتخاب و خرید انواع کفپوش بتنی برای محوطه ساختمان و ویلا، با دسته بندی‌های مختلف و اسامی ‏متعددی روبرو شدیم. لطفا توضیح دهید که تفاوت موزاییک واش بتن، موزاییک پلیمری و کفپوش بتنی پرسی چیست؟

موزاییک کفپوشی

مهم ترین فرق کفپوش های بتنی در واقع تفاوت آنها در تکنولوژی، فرمول و روند ساخت این قطعات بتنی است ‏که در نهایت منجر به تفاوت در ویژگی و کاربرد آنها می شود. به طور کلی محصولات بتنی که برای کاربری‌های گوناگون پیشنهاد داده می‌‏شود متفاوت است. برای مثال اولویت کفپوش ها در کاربری‌های مسکونی همانند آپارتمان، ویلا و یا باغ ویلاها نسبت به کاربری‌های اداری-دولتی و یا تجاری-صنعتی متفاوت خواهد بود. به این ترتیب انتخاب درست کفپوش بتنی باید با نظر یک کارشناس انجام شود. اما به صورت پیش فرض می‌توان گفت تمامی کفپوش‌ها در همه‌ی بناها و محوطه‎‌ها مورد بهره ‌‏برداری قرار می‌گیرند. ‏

انواع کفپوش موزاییک بتنی پلیمری مقاومت بسیار بالایی دارند. در نتیجه خرید موزاییک پلیمری یا همان موزاییک طرح سنگ به عنوان کفپوش بتنی حیاط و به طور کلی فضاهای بیرونی و حتی به عنوان کفپوش بتنی مناسب مناطق سردسیر کاربرد دارد. از موزاییک پلیمری در تمامی محوطه های مسکونی و تجاری به صورت کفپوش و حتی به صورت دیوارپوش می توان بهره برد.

انواع کفپوش واش بتن که با عنوان موزاییک سنگ برجسته نیز شناخته می‌شوند از تنوع ظاهری و طیف رنگی بسیار گسترده‌ای برخوردارند. از این رو تولید موزاییک شسته یا همان واش بتن اغلب به عنوان کفپوش بتنی دکوراتیو کاربرد دارد. انواع واش بتن رنگی و واش بتن آنتیک(سنگدانه ریز طبیعی رنگی) از جمله کفپوش های بتنی دکوراتیو هستند.

انواع کفپوش پرسی بتنی یا همان کفپوش بتنی در یک کلام مقاومت سایشی بسیار بالایی دارند. این نوع کفپوش به دلیل کسب مجوز و استاندارد از سازمان هایی همچون شهرداری بیشتر کاربرد شهری دارند، از این رو این نوع کفپوش‌ها مناسب برای محیط های پر رفت و آمد هستند. این کفپوش‌ها بهترین گزینه برای کف فرش بتنی پیاده رو ها و معابر، کفپوش پارکینگ، کفپوش جایگاه سوخت و حتی کفپوش محوطه های صنعتی هستند.


کفپوش بتنی مثلثی جدی

انتخاب جدیدترین کفپوش های بتنی و انواع چیدمان کفپوش‌ها
برای محوطه ‌سازی یک ساختمان مدرن می‌خواهیم از انواع کفپوش بتنی مدرن استفاده کنیم. کدام کفپوش ها جدید تر هستند؟


اجرای سنگ فرش بتنی

پیش از این نکاتی را درباره موزاییک های واش بتن، موزاییک های پلیمری و کفپوش های بتنی پرسی و همچنین کفپوش های بتنی ویبره ای بیان نمودیم. در این میان جدیدترین محصول در حوزه کفپوش های بتنی متعلق به موزاییک های پلیمری است.

اما به طور کلی برای طرح های کفپوش بتنی از نظر بصری دو چیز مطرح است:

چیدمان کفپوش بتنی

طرح های کفپوش های بتنی
کفپوش بتنی با تکسچر و چیدمان متفاوت به خوبی نشان داده شده است. به طور کلی بهتر است که همانند تصویر اول در مکان‌های مدرن، از انواع کفپوش بتنی طرح دار پلیمری با تکسچر مدرن، اشکال هندسی مدرن و چیدمان مدرن استفاده کنید.


انتخاب انواع کفپوش بتنی طرح دار با رنگ و سایز مناسب
برای کف ‌سازی در یک پروژه محوطه ‌سازی سازمانی، قصد داریم تا برخی از انواع کفپوش های بتنی طرح دار را مورد استفاده قرار دهیم. اما درباره انتخاب رنگ و سایز کفپوش تردید داریم. به نظر شما بهتر است کدام سایز کفپوش را انتخاب کنیم؟

سنگ فرش برج تجاری نیاوران

احتمالا می‌دانید که انواع کفپوش بتنی طرح دار بسته به نوع‌شان در سایزها و اشکال مختلف تولید می‌شوند. کفپوش بتنی مربعی، کفپوش بتنی مستطیلی و کفپوش بتنی شش ضلعی نمونه‌های رایج انواع کفپوش های بتنی طرح دار هستند که با بافت‌ها و تکسچرهای مختلف، در رنگ‌های مختلف و نیز در ابعاد کوچک تا بزرگ به کار برده می‌شوند. همچنین انواع موزاییک پازلی که تنوع رنگی و شکل‌های متنوع و مکمل یکدیگر دارند.


به طور کلی قانون ثابتی برای انتخاب بهترین رنگ و مناسب‌ترین سایز کفپوش بتنی وجود ندارد. اما با استفاده از شاخصه ها و ویژگی های بصری دیگر قسمت های ساختمان همانند رنگ و سایز نما، نورپردازی محیط (نماسازی) و همچنین محوطه سازی (آلاچیق، آبنما، برکه، نهر، استخر، گل کاری، درخت کاری، رواق، باربیکیو و غیره) می توان تا حدودی هارمونی بنا و محوطه را رعایت کرد.‏ در واقع رعایت اصول زیبایی‌شناسی و همچنین اصول طراحی و محوطه‌سازی است که در اینجا اهمیت پیدا می‌کند.


اجرای سنگ فرش بتنی در محوطه و فضای سبز

اما به عنوان یک قاعده‌ی کلی توجه داشته باشید که برای نصب کفپوش بتنی در فضاهای نسبتا کوچک و بسته، بهتر است که به سراغ استفاده از کفپوش های بتنی مشکی یا تیره با سایز کوچک نروید، مگر اینکه طراحی خاصی را مد نظر داشته باشید.


راهنمای انتخاب کفپوش بتنی مناسب برای مناطق سردسیر
تصمیم داریم تا برای فضای یک محوطه‌ی مربوط به ساخت سوله در استان همدان از انواع کفپوش بتنی طرح دار استفاده کنیم. در مناطق سردسیر کدام کفپوش ها بهتر هستند؟


آب و هوا و شرایط اقلیمی یکی از نکات بسیار مهم است که در هنگام انتخاب انواع کفپوش بتنی باید به آن توجه کنید. به طور کلی استفاده از کفپوش‌هایی با جذب آب پایین و تراکم بالا برای استفاده در مناطق سردسیر توصیه می‌شوند. زیرا کفپوش‌هایی با این ویژگی مقاومت بسیار بالایی در آب و هوای سرد و شرایط یخبندان خواهند داشت. بنابراین برای نصب کفپوش سوله در منطقه‌ای مثل همدان، استفاده از انواع کفپوش مناطق سردسیر ضرورت دارد.پیشنهاد ما استفاده از کفپوش بتنی پلیمری یا همان موزاییک پلیمری را برای استفاده در مناطق سردسیر است این نوع از کفپوش‌های بتنی در دسته محصولات سنگ مصنوعی فوق متراکم قرار می‌گیرند. به دلیل ترکیبات پلیمری و افزودنی‌های شیمیایی در ساخت انواع موزاییک پلیمری، این محصولات مقاومت بسیار بالایی دارند و به عنوان بهترین موزاییک مناطق سردسیر کاربرد دارند.

شاید بد نباشد بدانید که این نوع موزاییک با عنوان کفپوش سنگ مصنوعی سمنت پلاست نیز شناخته می‌شود و در رنگ‌های مختلف با بافت‌های متنوع وجود دارد.
تبلیغات
armila12 Offline
#2 ارسال شده : 1400/11/03 12:48:09 ق.ظ
armila12

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
ارسالها: 4

کفپوش های بتنی در سطح های مسطح استفاده می شود و ضخامتی حدود ۶۵ میلی متر دارد و در معماری های امروزه به دلیل زیبایی که دارد استفاده می شود . کفپوش ها بتنی طبق استانداردهای کشور عزیزمان ایران تولید می شود و در مکان های مختلف مانند کف سازی پارک ها ، معابر شهری و . . . استفاده می شود . این کفپوش ها به دلیل طول عمر بالایی که دارند و همچنین مقاومت بالایی که در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارند استفاده می شود.

https://www.armelat.com/concrete-floor/
صفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده تالار هستند
Guest
جهش به تالار  
شما مجاز به ارسال مطلب در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این تالار نمی باشید.


این صفحه در مدت زمان 0.122 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , پمپ وکیوم آب در گردش , پمپ وکیوم روغنی , پمپ وکیوم خشک , خرید پمپ وکیوم , فروش پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل