تالار گفتگوی مشاغل برتر
فروش بک لینک
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

ronaksherafati Offline
#1 ارسال شده : 1399/05/11 04:51:24 ب.ظ
ronaksherafati

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1399/05/04
ارسالها: 7
مکان: تهران

یکی از مسائلی که باید در ایمپلنت کردن به آن توجه کرد، تراکم استخوانی بالا است. یعنی این که استخوان فک تحلیل نرفته باشد. کیفیت استخوان فک مهم ترین فاکتوری است که دندان پزشک با دیدن آن متوجه می‌شود که آیا آمادگی ایمپلنت کردن را دارید یا خیر.
همچنین خیلی از افراد از یک سنی به بعد دندان‌هایشان شروع به ریزش می‌کند و حتی برای جایگزین کردن دندان زود اقدام نمی‌کنند. در نتیجه استخوان فک می‌پوسد و تحلیل می‌رود. سپس با درد زیادی که برایشان به وجود آمده است به دندان پزشکی برای ایمپلنت کردن مراجعه می‌کنند.
اما خبر خوب برای ایمپلنت کردن موقعی است که دندان را می‌کشند. بعد از کشیده شدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد. در صورت متراکم بودن استخوان فک می‌توانید از ایمپلنت فوری استفاده کنید.


بهترین زمان ایمپلنت دندان

زمان هایی هستند که برای ایمپلنت کردن مناسب است. اگر قصد ایمپلنت کردن دندان‌های فک بالا را دارید، حدود دو تا سه ماه باید صبر کنید. اما اگر می‌خواهید دندان‌های فک پایین را ایمپلنت کنید باید چهار تا پنج ماه را صبر کنید. البته همان طور که در قبل گفته شد، اگر از تراکم استخوانی کافی برخوردار باشید می‌توانید بلافاصله از کشیدن دندان ایمپلنت فوری کنید.
در صورتی که بیمار هیچ گونه بیماری لثه‌ای یا عفونت نداشته باشد، همچنین از روحیه خوبی برخوردار باشد می‌تواند ایمپلنت کردن را شروع کند. البته بعضی از بیمارانی که بیماری هایی چون قند خون کنترل نشده دارند، نمی‌توانند ایمپلنت کنند. چون استخوانشان پودر مانند است. نمی‌تواند پایه خوبی برای کاشت دندان داشته باشند.


بهترین زمان برای انجام دادن ایمپلنت دندان

با توجه به تغییر ساختار استخوانی فک در محل کشیدن ۴ گزینه ممکن است برای شما وجود داشته باشد. یکی از این گزینه‌ها، کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان است. اما یک سری از افراد هستند که تراکم استخوان خوبی ندارند و باید پیوند استخوان کنند. اما در ادامه به باقی بهترین زمان برای انجام دادن ایمپلنت می‌پردازیم که شامل:
۱.اگر استخوان لثه به خوبی بهبود پیدا کند، ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد و سپس می‌توان ایمپلنت کرد.
۲.اگر بافت استخوان سخت بهبود پیدا کند، ۱۲ تا ۱۶ هفته طول می‌کشد تا فرایند ایمپلنت کردن شروع شود.
۳.همچنین اگر حفره های دندان بخواهد بهبود یابد، بعد از هفته ۱۶ام می‌توان ایمپلنت گذاری انجام داد.

مدت زمان درمان ایمپلنت با انجام پیوند استخوان

برای انجام پیوند استخوان ممکن است قبل از شروع یا همراه با پروسه ایمپلنت کردن صورت بگیرد. در هر دو صورت این کار لازم است، چون اگر تراکم استخوانی کافی وجود نداشته باشد، باید پیوند استخوان انجام شود. سپس کاشت ایمپلنت شروع شود. اگر می‌خواهید که همراه با پیوند استخوان، کاشت ایمپلنت دندان را شروع کنید باید بدانید که حدود ۴-۹ ماه وقت لازم است تا این پروسه تمام شود.


طول مدت جراحی ایمپلنت دندان

بعد از این که فهمیدید بعد از چند ماه می‌توانید کاشت ایمپلنت انجام دهید، حالا احتمالاً یکی از سؤالات شما این است که هر جراحی ایمپلنت چقدر زمان بر است؟
اگر از یک پزشک متخصص باتجربه برای ایمپلنت کردن خود کمک گرفته‌اید، او مطمئناً می‌خواهد که با بهترین کیفیت پیوند استخوان را برایتان انجام دهد. سپس با استفاده از بهترین جنس ایمپلنت، دندان‌هایتان را درست کند. از سویی دیگر هر جلسه برای کاشت، ۳۰-۱۲۰ دقیقه زمان می‌برد و این پروسه چند ماه طول می‌کشد تا به پایان برسد.

بهترین سن برای انجام ایمپلنت

علاوه بر اینکه بخواهید بدانید تا چه مدتی پس از کشیدن دندان می‌توانید ایمپلنت کنید، باید به نکته مهم دیگر یعنی سنتان توجه کنید. نوجوانان اگر دندان‌های خود را بر اثر حادثه ای از دست بدهند تا به ۱۸ سال نرسیده باشند نمی‌توانند کاشت ایمپلنت کنند. بعد از ۱۸ سالگی هر فردی که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، می‌تواند به مراکز تخصصی معتبر برود و فرایند ایمپلنت کردن خود را شروع کند. بعد از داشتن سن مناسب باید میزان تراکم استخوان فک بررسی شود.
نکته بسیار مهم دیگر این است که به بهترین پزشک در زمینه درمان های دندانی اعم از ایمپلنت و ارتودنسی رجوع کنید. چون حتی اگر از بهترین جنس ایمپلنت استفاده شود اما متخصص خوبی را انتخاب نکرده باشید، در آینده دچار مشکلاتی می‌شوید.

برای اینکه بدانید تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توانید ایمپلنت کنید، بهتر است به طور خلاصه به شما بگوییم که بعد از کشیدن دندان اگر تراکم استخوانی بالایی داشته باشید بلافاصله می‌توانید ایمپلنت انجام می‌دهید. اما اگر استخوان متراکم نبود حداکثر تا ۹ ماه این پروسه طول می‌کشد تا تمام شود.


منبع: تا چند سال بعد از کشیدن دندان می توان ایمپلنت کرد؟
اسپانسر
صفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید


این صفحه در مدت زمان 0.207 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل , ویروس کرونا , ویروس جدید کرونا , کرونا ویروس