تالار گفتگوی مشاغل برتر
فروش بک لینک
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

dige Offline
#1 ارسال شده : 1398/10/24 04:54:31 ب.ظ
dige

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1398/10/07
ارسالها: 5
مکان: تهران

از آنجایی که دستگاه های دیزل ژنراتور دستگاه هایی صنعتی و پیستونی می باشند، به همین دلیل پرصدا هستند. از طرفی با توجه به اینکه بخش زیادی از مراکز تجاری و اداری، مراکز درمانی، منازل مسکونی و... برای تأمین برق مصرفی خود در شرایط قطعی برق و اضطراری از اینگونه تجهیزات استفاده می کنند، لذا مهار صدای دستگاه بسیار با اهمیت است. به این جهت راه کارهایی متفاوت را کمپانی های تولید کننده دستگاه های دیزل ژنراتور ارائه کردند. یکی از بهترین راهکارها جهت کاهش صدای دیزل ژنراتور استفاده از کانوپی و یا کاور بر روی دستگاه دیزل ژنراتور می باشد.

کانوپی یا کاور دستگاه دیزل ژنراتور باعث شکستن حجم صدای تولیدی دستگاه دیزل ژنراتور و در نتیجه کاهش صدای دستگاه می شود. همچنین کانوپی عاملی است جهت حفاظت فیزیکی دستگاه و عدم دسترسی به اجزای دستگاه. کانوپی دیزل ژنراتور به صورت استاندارد مطابق با ابعاد شاسی دستگاه ساخته می شود. به طور معمول ابعاد دستگاه دیزل ژنراتور بزرگتر از یک دستگاه بدون کانوپی می باشد ولی میزان ظرفیت تانک سوخت روزانه یکی است.

با توجه به اینکه دیزل ژنراتورها در هنگام کارکرد از خود گرما تولید می کنند، یک کانوپی باید حتما دارای دریچه ورودی و خروجی مجزا باشد. ورودی هوا در کانوپی از سمت ژنراتور و خروجی هوا از سمت رادیاتور می باشد. یکی از مهمترین عواملی که باعث جذب صدای دستگاه و در نتیجه کاهش آن می شود استفاده از فوم و یا عایق های مهار کننده صدا در داخل کانوپی می باشد. این عایق ها باید مقاوم در برابر گرما باشد و در سطح دیواره داخلی کانوپی چسبانده می شود. کیفیت بالای این فوم ها در مهار صدای دیزل ژنراتور نقش بسیار مهمی دارد. به طور معمول از فوم با طرح به اصطلاح شانه تخم مرغی در کاناپی استفاده می شود.
اسپانسر
صفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید


این صفحه در مدت زمان 0.211 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل , ویروس کرونا , ویروس جدید کرونا , کرونا ویروس