تالار گفتگوی مشاغل برتر
فروش بک لینک
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

kare Offline
#1 ارسال شده : 1398/09/17 01:46:53 ب.ظ
kare

رتبه: Member

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1397/06/26
ارسالها: 18

در صورتی که نیاز به ثبت برند در ساری دارید باید بدانید نخستین گام از مراحل ثبت برند انتخاب یک واژه مناسب، شکل و تصویر زیبا و یا ترکیبی از هر دو است. باید این موارد را به گونه ای انتخاب نمایید که خلاقانه باشد و باعث گمراهی مصرف کنندگان نگردد. نام برند باید این قابلیت را داشته باشد که توجه مصرف کننده را به خود جلب و بر روی مخاطب نگرش مثبت ایجاد نماید.

در مرحله بعد باید از برند مورد نظرتان استعلام بگیرید. هدف از استعلام برند این است که متوجه شوید عین یا شبیه برندی که قصد ثبت آن را دارید، قبلاَ در همان طبقه ثبت شده است یا خیر، چرا که در صورت وجود کوچکترین مشابهتی، اظهارنامه برند شما رد خواهد شد.

سپس لازم است تا مدارک را فراهم نمایید.

در مرحله بعد با ورود به سامانه مرکز مالکیت معنوی به نشانی iripo.ssaa.ir وارد قسمت ثبت اظهارنامه علامت تجاری شوید.
پس از آنکه اظهارنامه برند شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی شد، چنانچه سابقه ای مشابه برند مورد تقاضا نباشد یا برند مورد نظر از علائم غیرقابل ثبت نباشد مراتب منتهی به آگهی تقاضای ثبت علامت (آگهی نوبت اول) می گردد. در این صورت برای شما پیامکی ارسال می گردد که هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول را پرداخت نمایید.
با واریز هزینه انتشار روزنامه رسمی مرحله اول و منتشر شدن آن و سپری شدن 30 روز از تاریخ انتشار روزنامه رسمی مرحله اول، اگر نسبت به ثبت برند، اعتراضی به اداره مالکیت صنعتی واصل نگردیده باشد، متقاضی ثبت برند در ساری می تواند از اداره مذکور تقاضای ثبت نهایی علامت تجاری را بنماید. در این حالت سند نهایی علامت تجاری به نام متقاضی صادر می گردد.

نکاتی در مورد ثبت برند
1) با توجه به تعداد طبقه ای که برای ثبت برند خود انتخاب می نمایید و همچنین با لحاظ این موضوع که تصمیم به ثبت برند شخص حقیقی و یا حقوقی را دارید، هزینه ثبت برند متغیر و متفاوت خواهد بود.
2) زمان ثبت برند بستگی به نام تجاری و شلوغی سیستم ، نوع فعالیت و مدارک و ... دارد. اما به طور معمول در 45 روز کاری ثبت برند به پایان می رسد. چنانچه نام تجاری شما قابل قبول نباشد باید تمام مراحل را دوباره پشت سر بگذارید.
3) از جمله مهم ترین دلایل رد برند به قرار ذیل است:
قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد؛ نام تجاری مورد تقاضا از علائم ممنوعه باشد؛ شبیه برندی که قبلاً توسط شخص یا شرکتی دیگر ثبت شده است باشد؛ در مدارک ارسالی نقص و یا ایراد وجود داشته باشد و یا متقاضی صلاحیت نداشته باشد.
4) مدت اعتبار حمایت از علامت تجاری، 10 سال از تاریخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر 10 سال قابل تمدید است و چنانچه ظرف 10 سال تمدید نگردد و 6 ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید.
اسپانسر
صفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید


این صفحه در مدت زمان 0.140 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل , ویروس کرونا , ویروس جدید کرونا , کرونا ویروس