تالار گفتگوی مشاغل برتر
خوش آمدید! برای فعال سازی امکانات لطفا ورود یا ثبت نام.

توجه

Icon
Error

tazeha Offline
#1 ارسال شده : 1395/09/13 01:56:19 ب.ظ
tazeha

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Registered
ارسالها: 443
مکان: تهران

1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
تزریق چربی
چرا تزریق چربی، در برخی از بخش های جوانسازی حرف اول را می زند؟
یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکساین مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده میشود . چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .
موارد استفاده تزریق چربی:
به غیر از برطرف کردن، چین و چروک های عمیق می توان از این روش در سایر بخش های دیگر جوانسازی از جمله:
• پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزیر چشم
• برجسته سازی لب ها , گونه ها ,چانه
• برجسته سازی باسن
• بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
• جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
• پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها
مورد استفاده قرار می گیرد.
چه مناطقی برای برداشت چربی مناسب هستند؟
بهترین محل‌هایی که می‌توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه‌ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی‌شود .عموما بهترین مناطق قسمت خارجی ران و باسن هستند. اما به طور کلی تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزیر شکم معمولا چربی مقاومتری دارد
آیا با یک‌بار تزریق چربیمی توان به نتایج مطلوب رسید؟
کلا تزریق چربی باید 4-2 بار تکرار شود تا نتایج کاملا مطلوبی ایجاد کند، برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، برخی نیز چربی را فریز کرده و ماه‌های بعد تزریق می‌کنند.
چرا این روش جزو پرطرفدارترین روش پرکنندگی است؟
چون این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین دوام و ماندگاری این روش از سایر فیلرهای دیگر بیشتر است. همچنین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد.
دوره نقاهت چقدر است و عوارضی به همراه دارد؟
دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . عوارض تزریق چربی نادر است، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می‌افتد که عموما برطرف می‌شود، از عوارض دیگر ادم، کبودی، نامنظمی و ایجاد کیست است.
بعداز تزریق چربی این نکات را جدی بگیرید!
برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده شود. همچنین بعد از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد. همچنین توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت 7 تا10 روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته پرهیز کند. به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.


تبلیغات
engjsk Offline
#2 ارسال شده : 1400/02/21 02:26:16 ب.ظ
engjsk

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
ارسالها: 7

تزریق چربی به صورت و سایر نواحی بدن
reyhanes7770 Offline
#3 ارسال شده : 1400/04/05 09:37:31 ق.ظ
reyhanes7770

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Registered
ارسالها: 135
مکان: تهران

سلام لاغری با ذهن رایگان رو از کجا دریافت کنم؟
sheidabidad Offline
#4 ارسال شده : 1400/04/18 04:09:26 ب.ظ
sheidabidad

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Registered
ارسالها: 53

مطلب خوبی بود مرسی
ent-doctor Offline
#5 ارسال شده : 1400/05/06 07:10:24 ب.ظ
ent-doctor

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
ارسالها: 1

کاشت حلزون متشکل از چندين قطعه است که درواقع، کارکرد همزمان آنها حس شنوايي را به دنبال خواهد داشت. اين قطعات با دور زدن حلزون گوش ناکارآمد، صدا را به صورت مستقيم به اعصاب شنوايي ميرساند. ولي آيا همه چيز به اينجا ختم ميشود؟ پاسخ اين سوال با بررسي و شناخت فناوري به کار رفته در کاشت حلزون به دست خواهد آمد. با ما همراه باشيد تا با آن بيشتر آشنا شويم.سيستم و فناوري به کار رفته در کاشت حلزون به چه صورت است؟


امروزه سه سيستم کاشت حلزون داراي تائيديه از سمت سازمان غذا و داروي آمريکا اند و مورد استفاده قرار ميگيرند (Clarion، Nucleus و MED-EL). بين باقي آنها نيز رقابت سختي براي گرفتن مجوز در جريان است. اين رقابت داغ، بهبود و پيشرفت تکنولوژي حال حاضر اين پروتز را در پي داشته است؛ زيرا توليدکنندگان نمونه هاي در دسترس ميبايست براي در صدر ماندن فناوري جديدي را عرضه کنند.

البته که اين رقابت هميشه خوب نيست. دليل آن نيز نحوه بازاريابي توليدکنندگان اين سيستم ها است که قدرت انتخاب را براي بيماران و کانديداهاي کاشت حلزون سخت ميسازد. با اطلاعاتي که هر کدام از توليدکنندگان در اختيار شما قرار ميدهند، روند تصميم گيري دشوارتر ميگردد. هدف از بيان فناوري به کار رفته در کاشت حلزون نيز همين امر است. اينکه بتوانيد با نحوه کارکرد اين دستگاه آشنا شويد و آزادانه تر اين عمل را برگزينيد.ساختار و مکانيسم کاشت حلزون


در افراد شنوا عملکرد بدين گونه است: سلول هاي موي حسي که داخل حلزون گوش واقع شده اند، وظيفه انتقال ارتعاشات صدا به سيگنال هاي عصبي را بر عهده دارند. سيگنال ها از اعصاب حلزون عبور ميکنند تا به کورتکس (قشر) شنوايي برسند. در صورت بروز خطا در اين سلول ها، حلزون گوش مصنوعي با استفاده از فناوري به خصوصي توسط الکترودها جاي آنها را پر ميکند. در واقع، اين دستگاه با تحريک الکتريکي رشته هاي عصبي اين امر را ممکن ميسازد.

حلزون ها متشکل از دو بخش مي باشند؛ قطعات بيروني (که مانند سمعک هستند) و دروني (که طي يک عمل جراحي در استخوان تمپورال کار گذاشته ميشوند).

قطعات بيروني شامل سه بخش ميشوند؛ ميکروفون (براي جمع آوري صداها)، پردازنده صدا (براي ارزيابي و تبديل آنها به کدهاي ديجيتال) و يک کويل مغناطيسي که سيگنال هاي رمزگذاري شده را توسط يک ارتباط راديويي از طريق پوست به قطعات داخلي ارسال ميکند.

فناوري به کار رفته در کاشت حلزون، در قطعات داخلي نيز به همين شکل پيچيده و مرتبط به يکديگر است. بخش داخلي داراي يک گيرنده است که مسئوليت تحريک اعصاب را بر عهده دارد. اين گيرنده داده ها را دريافت و رمزگشايي ميکند. پس از آن، آنها را به الکترود آرايه ميرساند. در مرحله بعد، مسئوليت بر دوش يک حامل سيليکوني منعطف است که چندين الکترود دارد. رشته هاي عصبي حلزون گوش که طي جراحي در اسکالا تيمپاني کار گذاشته ميشوند، توسط الکترود آرايه ها تحريک ميشوند. حرکت رشته هاي عصبي ارسال ارتعاشات به سوي مغز را به همراه دارد که در نهايت، مغز اين ارتعاشات را به عنوان صدا تفسير ميکند.

حال که با فناوري اين عمل آشنا شديم، تفاوت سه سيستم عنوان شده در بالا چيست؟تفاوت سيستم هاي مختلف کاشت حلزون


سه سيستم عنوان شده در بسياري از ويژگي ها مشابه هستند. براي مثال، هر سه آنها تحريک چند کاناله را فراهم مي آورند. همانطور که عنوان شد، فناوري به کار رفته در کاشت حلزون از طريق تحريک رشته هاي عصبي توسط الکترود آرايه ها است. الکترود آرايه ها در هر سه سيستم مختلف کاشت حلزون، داراي الکترود آرايه هاي چند تماسي اند که در اسکالا تيمپاني کار گذاشته ميشود. اگر چه تعداد تماس ها (الکترودها) و روش تنظيم اين تماس ها در هر سيستم متفاوت از ديگري است؛ اما همه آنها به جاي اينکه يک کاناله باشند، چند کاناله هستند.

شباهت بعدي، تکنولوژي دورسنجي (telemetry) به کار رفته در هر سه آنها است. اين تکنولوژي براي نظارت بر يکپارچگي الکترودهاي موجود در حلزون گوش پس از جراحي به کار ميرود. احتمال بروز خطا در الکترودهاي کار گذاشته شده همواره وجود دارد. به همين علت، وجود اين تکنولوژي بسير حائز اهميت است.

علاوه بر شباهت ها، تفاوت هايي نيز وجود دارند. در واقع، اين تفاوت ها باعث متمايز شدن اين سيستم ها از يکديگر ميشود. به همين علت، داشتن يک دانش کافي در رابطه با نحوه عملکرد اين سيستم ها و فناوري به کار رفته در کاشت حلزون، روند انتخاب و تصميم گيري شما را ساده تر ميکنند. البته درباره اين امر و تفاوت هاي اين سه سيستم حتما با يک متخصص نيز مشورت کنيد. براي اين کار ميتوانيد با دکتر علی کوهی، بهترين فوق تخصص گوش و جراحي قاعده جمجمه در تهران تماس داشته باشيد تا يک کاشت حلزون موفقيت آميز را تجربه نماييد.

منابع

asha

advancedbionics

intechopenصفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده تالار هستند
Guest
جهش به تالار  
شما مجاز به ارسال مطلب در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ارسال پاسخ در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به حذف مطلب ارسالی خود در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ویرایش مطلب ارسالی خود در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به ایجاد نظر سنجی در این تالار نمی باشید.
شما مجاز به رای دادن در این تالار نمی باشید.


این صفحه در مدت زمان 0.099 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , پمپ وکیوم آب در گردش , پمپ وکیوم روغنی , پمپ وکیوم خشک , خرید پمپ وکیوم , فروش پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل