تالار گفتگوی مشاغل برتر
فروش بک لینک
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

diacobolt Offline
#1 ارسال شده : 1398/02/24 06:28:41 ق.ظ
diacobolt

رتبه: Advanced Member

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1398/01/31
ارسالها: 34

پیچ و مهره با روکش تفلون در بسیاری از اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارآیی بالایی را ارائه می‌دهد. هر کدام از انواع پیچ و مهره دارای عمر مفید مخصوص به خود هستند و این عمر مفید در برخی از انواع پیچ و مهره مانند تفلون بسیار بالاتر از مدل‌های دیگر است که آنها را برای انواع مختلف اتصالات مناسب کرده و در صنعت از این اتصال دهنده‌ها به فراوانی استفاده می‌شود.

استفاده از مواد اولیه باکیفیت باعث خواهد شد عمر مفید محصول تولیدی کارخانه بالا رود و صنایع هزینه‌های کمتری را برای نگهداری و تعمیر و سرویس دستگاه‌ها مصرف کنند که در نهایت این هزینه‌های مصرف نشده، به نفع کارگاه و یا کارخانه شود. هزینه اولیه در زمان انتخاب قطعات با نیاز کمتر به تعمیر جبران خواهد شد و شاید صرفه جویی بهتری هم در طول زمان در پی خواهد داشت.

همیشه مهندسان و طراحان در ساخت و طراحی سازه‌ها و دستگاه‌ها در مورد جنس قطعات و مدتی که این قطعات می‌توانند بدون خوردگی و یا تغییر شکل و ساختار کارکنند، محاسبات گسترده‌ای را انجام می‌دهند. هر کدام از قطعات و اتصال دهنده‌ها در صورتی که دارای ساختار ضعیفی باشند و نتوانند طبق محاسبات کارآیی داشته باشند، زودتر از موعد مقرر خراب شده و این خرابی باعث خواهد شد به دیگر بخش‌ها آسیب وارد شده و نتوانند به طور کامل کارآیی داشته باشند. از طرف دیگر پیچ و مهره نقش کلیدی در بسیاری از ماشین آلات دارد و بهره بردن از پیچ و مهره باکیفیت باعث می‌شود طول عمر دستگاه بالا رود و از خطرات ناشی از عملکرد بد و ضعیف دستگاه‌ها کاسته شود.

برتری پیچ و مهره تفلونی نسبت به موارد مشابه
در ساخت پیچ و مهره انواع مختلف روش‌ها و تکنولوژی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از آنها پوشش دادن پیچ و مهره با روکشی از جنس تفلون است. این پوشش مقاومت کلی پیچ و مهره را افزایش داده و در مقابل عوامل مختلف محیطی و کاری که این قطعات با آنها مواجه می‌شوند، دوام زیادتری خواهند داشت. یکی از عواملی که بر روی اکثر پیچ و مهره‌ها اثر مخرب می‌گذارد، رطوب محیط است. رطوبت بر روی قطعات و پیچ و مهره‌های آهنی تاثیر خورندگی داشته و باعث تشکیل زنگ بر روی آنها شده و این زنگ زدگی هم مقاومت قطعه را کاهش می‌دهد و هم در صورتی که در نقاط متحرک از آنها استفاده شود، کارآیی سیستم را پایین خواهند آورد. در صورت استفاده از پیچ و مهره با روکش تفلون این اتفاق نخواهد افتاد و هیچ گاه زنگ نخواهند زد.

از دیگر تاثیراتی که روکش تفلون بر روی پیچ و مهره می‌گذارد، افزایش مقاومت این قطعات است. این قطعات مقاومتی بسیار بیشتر از قطعات بدون پوشش تفلون دارند و در برابر فشارهای وارده تحمل بالایی خواهند داشت. اتصال دهنده‌های دیگر مانند آنهایی که دارای پوشش گالوانیزه هستند به راحتی در برابر اعمال فشار شکسته می‌شوند. این تحمل فشار بالا باعث خواهد شد در زمان طراحی ماشین آلات، از وزن کلی سازه به مقدار زیادی کاسته شود و در نتیجه کارآیی بالاتری ایجاد شود.

کار با اتصال دهنده‌هایی که دارای پوشش تفلون هستند بسیار ساده‌تر از انواع دیگر اتصال دهنده‌ها خواهد بود. این پیچ و مهره‌ها به آسانی سفت شده و مقاومت سطحی کمی دارند. از طرف دیگر می‌توان از این اتصال دهنده‌ها در ماشین آلاتی که در دمای بالا کار می‌کنند، استفاده کرد. پیچ و مهره‌های که دارای پوشش تفلون هستند به راحتی در دماهای بالا دوام می‌آورند و تغییری در شکل و خاصیت آنها اتفاق نمی‌افتد.

استفاده از قطعات و اتصال دهنده‌های باکیفیت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها، کارآیی بهتر ماشین آلات، دوام بالاتر و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر خواهد شد. این مزایا باعث شده استفاده از این پیچ و مهره‌های دارای پوشش تفلون در بسیاری از محصولات مرغوب گسترش پیدا کند و مورد استقبال مهندسین و کارخانه داران قرار بگیرد.

ویرایش شد بوسیله کاربر 1398/02/24 06:32:00 ق.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

اسپانسر
صفحات اختصاصي مرتبط با اين پست
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
Guest
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید


این صفحه در مدت زمان 0.087 ثانیه ایجاد شد.
بک لینک: دوربین مداربسته , اتاق تمیز , کلین روم , پرده هوا , خرید پرده هوا , فروش پرده هوا , قیمت پرده هوا , تبلیغات رایگان , پمپ وکیوم , طراحی وب سایت , سئوی وب سایت , سیم بکسل , ویروس کرونا , ویروس جدید کرونا , کرونا ویروس